VBA серија AC Превртена Фреквенција Климатик

Краток опис:


Technical Parameters

Модел:  VBA200, VBA250, VBA300, VBA4000

C ooling моќност (W) :  2000~4000

Инсталација:  флексибилен и лесен за инсталација

 

карактеристики:

●  Изведба: Low noise ,efficient ,corrosion resistant and IP55 level

●  Сигурен:  Познатиот индустриски компоненти

●  А n ти-кондензација:  Користете голем волумен на воздух и мали енталпија разлика технологија

●  животна средина  пријателска:  Користење на R410a фреон

●  Т emperature опсег:  -40 ℃ ~ + 55 ℃

●  Мониторинг:  Обезбедување на мултифункционален алармен излез, и извештај за статусот преку RS485 интерфејс за далечински управувач


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !