VHT серија Грејач

Краток опис:


Technical Parameters

Опис:

Компактен фан грејач спречува формирање на кондензација. Интегрираниот високи перформанси аксијален вентилатор обезбедува присилна циркулација на воздухот и така гарантира рамномерна температура во куќишта со внатрешна конектор.

 

карактеристики:

● Компактен дизајн

● Долг животен век

● Одржување слободни

● безбедност Температура Отвор

● Клип за фиксирање

 

Технички податоци

грејачот отпорност грејач
безбедност температура Отвор За заштита од прегревање во случај на неуспех на вентилаторот
грејач тело Елоксирани екструдирани алуминиумски профил
температура на површината Max.75 ℃ (400W)
Аксијален вентилатор, топчесто лежиште Проток на воздух, слободен проток
  AC: 45m³ / h (50Hz) или 54m³ / h (60Hz)
Векот на траење 50 000h на 25 ℃ (77 ℉)
врска Внатрешна конекција терминал 1.5mm² со стегање вртежен момент 0.8Nm макс.
обвивка врска Пластика според UL94V-0, црна
монтажа Клип за 35мм DIN шина, EN60715
Местење на положбата Вертикално
Работна / Температура на чување -45 до + 70 ℃ (-49 до + 58 ℉)
Вид на заштита IP20, заземјен

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !