VIA серија Индустриски Климатик

Краток опис:


Technical Parameters

Модел:  VIA050, VIA100, VIA150, VIA200, VIA400

C ooling моќност (W) :  500~4000

Инсталација:  флексибилен и лесен за инсталација

 

● Заштита: Затворен и отворен целосна изолација, анти-корозија, анти-нафта, за заштита од прав

● Сигурен: 365 дена × 24 часа континуирана работа со познати индустриски компоненти

● Недостатоците дизајн за надвор прав филтер, лесен за одржување

● Анти-кондензација: Користете голем волумен на воздух и мали енталпија разлика технологија

Еколошки: Користење на R134a фреон

Температурен опсег: -40 ℃ ~ + 55 ℃

Мониторинг:Обезбедување на мултифункционален алармен излез, и извештај за статусот преку RS485 интерфејс за далечински управувач


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      WhatsApp Online Chat !