VMT серија механички термостат

Краток опис:


Technical Parameters

Опис: електромеханички е наменета за контрола на комората грејачи, така што точката на росење е подигната кога критична релативна влажност од 65% е надмината на овој начин кондензација и корозија е ефикасно спречени.

 

карактеристики:

● Прилагодлив релативна влажност

● контакт префрлување

● Висок капацитет на префрлање

● Лесно достапни терминали

● Клип за фиксирање

 

Технички податоци (* 50% RH)

Switch разликата 4% RH (± 3% толеранција)
Дозволена брзина на воздух 15m / sec
тип на контакт промени со текот на контакт
контакт отпор <10mΩ
Векот на траење > 100 000 циклуси
Мин прекинувачки капацитет 20V AC / DC 100mA
Максимален капацитет на префрлање 250VAC, 10 (2)
  DC 20W
ЕМС ACC да EN55014-1-2, EN61000-3-2, EN61000-3-3
врска 3-pole терминал за 2.5mm. стегање вртежен момент 0.5Nm max: крути жица 2.5㎜², заглавувам жица (со жица и стегање на прстени) 1.5㎜²
монтажа Клип за 35ram DIN шина, EN50022
обвивка пластични според UL94V-0, светло сива
димензии 67 × 50 × 38mm
Тежина прибл. 60g
Местење на положбата променлива
Работна / Температура на чување 0 до + 60 ℃ (32 до + 140 ℉) / - од 20 до + 80 ℃ (-4 до + 176 ℉)
Вид на заштита IP20

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !