VOC серија Отворен Кабинетот

Краток опис:


Technical Parameters

Инсталација : Брз и ефикасен инсталација, брзо распоредување сајт.

S ize :  Личен

Боја :  (SABLE)RAL7035

 

Опис на производот

l Кабинетот да се примени за инсталација на пренос и телекомуникациска опрема, напојување, следење, батеријата и други помошна опрема, прилагодување на сите видови на отворено животната средина, како што се патишта, железнички, парк, покривот и планината и обезбедување на сигурна заштита на животната средина во опрема.

 

карактеристики:

●   Материјал:  Using superior hot galvanized steel, aluminum or stainless steel with strict surface treatment, adopting automatic coating production line and accurate painting technology to ensure good resistance to wind, sand, rain, sun and salt environment.

●   Структура : S ingle или повеќе простор може да се изменуваат во согласност со барањата на клиентите, исполнување на различни инсталација на опремата. 

●   Сеntegration : Обезбедување клуч решенија интегрирани DC напојување, клима уред, батерија и електрични жици.

●   Ладење:  Клима уред, ТЕЦ, Разменувач на топлина, слободна ладење (прав дизајн како опција) 

●   P ower Напојување: AC или DC

●   IP Одделение : ≥IP55

●   Security :  Using three-point lock and one additional padlock, no exposed removable fasteners with good anti-theft performance

●   Мониторинг:  Обезбедување мултифункционален алармен излез и статусот извештај преку RS485 интерфејс за далечински управувач


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

    WhatsApp Online Chat !