VUT серија Мултифункционален Термостат

Краток опис:


Technical Parameters

Опис:

Две термостати во една обвивка:

Термостат (прекинувач за контакт, нормално е затворена) за регулирање греалки.

Термостат (творецот контакт, нормално отворен) за регулирање на филтерот навивачи и топлина

разменувачи или префрлување сигнал уреди, кога температурна граница е надмината. Греалки и опрема за ладење може да се вклучи независно еден од друг со температура се надомести, за разлика од вообичаените промени кај контакти.

 

карактеристики:

1. NO and NC in one casing

2. Separate adjustable temperatures

3. High switching capacity

4. Terminals easily accessible

5. Clip fixing

 

Технички податоци

температурна разлика прекинувач 7K (± 4Ktolerance)
сензор елемент термостатски bimetal
тип на контакт контакт Snap-акција
контакт отпор <10mΩ
Векот на траење > 100 000 циклуси
Мин прекинувачки капацитет 20V AC / DC 100mA
Максимален капацитет на префрлање 250VAC, 10 (2)
  120VAC, 15 (2)
  DC 30W
ЕМС ACC да EN55014-1-2, EN61000-3-2, EN61000-3-3
врска 4-пол терминал. стегање вртежен момент 0.5Nm макс.
монтажа Клип за 35мм DIN шина, EN50022
обвивка пластични според UL94V-0, светло сива
димензии 67 × 50 × 46mm
Тежина прибл. 90g
Местење на положбата променлива
Работна / Температура на чување -45 до + 80 ℃ (-49 до + 176 ℉)
Вид на заштита IP20

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !