seri VUT multifunksionale termostat

Përshkrim i shkurtër:


Technical Parameters

Përshkrim:

Dy thermostats në një shtresë e jashtme:

Termostat (shkelës kontaktit, i mbyllur normalisht) për rregullimin ngrohje.

Termostat (krijues kontaktit, normalisht të hapur) për rregullimin tifozët filtër dhe ngrohjes

exchangers ose kalimi pajisje sinjal kur kufi temperatura ka qenë e tejkaluar. Ngrohje dhe pajisjet e ftohjes mund të kaloi në mënyrë të pavarur nga njëri-tjetri me një temperaturë të kompensuar në krahasim me kontaktet e zakonshme ndryshim-mbi.

 

Features:

1. NO and NC in one casing

2. Separate adjustable temperatures

3. High switching capacity

4. Terminals easily accessible

5. Clip fixing

 

Të dhënat teknike

ndryshimi i temperaturës Switch 7K (± 4Ktolerance)
element sensor bimetal termostatik
lloji i kontaktit kontakti Snap-veprim
rezistenca e kontaktit <10mΩ
jeta e shërbimit > 100 000 cikle
Min Kapaciteti kalimi 20V AC / DC 100ma
Max Kapaciteti kalimi 250VAC 10 (2)
  120VAC, 15 (2)
  DC 30W
EMC acc EN55014-1-2, EN61000-3-2, EN61000-3-3
Lidhje terminal 4-pol. goditjen çift rrotullues 0.5Nm max.
rritje clip për 35mm DIN hekurudhor, EN50022
zorrë plastike sipas UL94V-0, dritë gri
përmasat 67 x 50 x 46mm
peshë përafërsisht. 90g
Pozicioni i përshtatshëm variabël
Operative / Temperatura Storage -45 deri + 80 ℃ (-49 deri + 176 ℉)
lloj mbrojtje IP20

  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !